مهندس “محمد صادق قائمی”از دانش آموختگان مدرسه عشق یابسیج است که اکنون به عنوان یکی از مدیران پر تلاش استان مرکزی درسنگر فرهنگی فعالیت می کند.
صادق تازه پشت لب سیاه کرده بود که از طریق یکی از پایگاههای بسیج اراک وارد مدرسه عشق شد و در کوتاه زمان به عنوان عضو فعال این نهاد شناخته شد.
او در سـال 1349 در شهر آبادان چشم به جهان گشود، تحصیلات خود را تا سال سـوم ابتدایی در آبادان گذراند و پس از آن به همراه خانواده به اراک عزیمت کرد.
صادق بقیه دوران تحصیلی خود را تا دیپلم دراراک سپری کرد و پس از آن در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران پذیرفته شد.
صادق در سن نوجوانی و دراوایل جنک تحمیلی در پی حوادث ناشی ازآتش سوزی در پالایشگاه آبادان پدر خود را از دست داد و برادر بزرگش نیز درجریان جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
صادق کوچکترین عضو خانواده بود، با مرگ پدر، و شهادت برادر بزرگتر، بار سنگین تری بردوش او نهاده شد بااین وجوداو هرگز از فعالیت خود در پایگاههای بسیج کم نکرد، بلکه تلاشهای خود را فزونی داد.
پانزده سال بیشتر نداشت که به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و عرصه ای تازه را برای فعالیت و دفاع از میهن اسلامی برگزید.
صادق برغم مسوولیت ها و فعالیت های مختلف به تحصیلات خودادامه داد و وارد دانشگاه علم و صنعت تهران شد و علاوه برفراگیری دانش به عنوان یک فعال بسیج دانشجویی مطرح بود.
او در خصوص روزهای شهادت بردارش می گوید: برادرم در سال 1364 در عملیات والفجر هشت به درجه شهادت نایل آمد و ابتدا جزو مفقودالاثرها بود ، هر چند
همرزمانش دیده بودند که به شهادت رسیده ولی جنازه اش تا سال 76 پیدا نشد. وی می گوید: بعد از جنک شرایط جامعه طوری شد که همه دستخوش تغییر شدند و برخی از انگیزه های اول انقلاب به فراموشی سپرده شد.
قائمی معتقد است: اگر ما بتوانیم انگیزه های آن دوران را تعمیم دهیم و از ایثار بسیجیان استفاده کینم، کارها، بسیار بهتر به سامان می رسد.
او که اکنون مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی است، می گـوید : دولت نهم اعتبارت خاصی ( حدود چهار میلیارد دلار ) را برای مقاوم سازی مـدارس تخصیص داده و فرصتی را در اختیار آموزش و پرورش قرار داده که شاید تا پنجاه سال دیگر هم این فرصت تکرار نشود واجرای این طرح مهم انگیزه ای بسیجی می خواهد.
وی به عنوان یک مدیر ماموریت اصلی خود را ارتقا وضعیت فضاهای آموزشی و جبران کمبود اینگونه فضاها می داند و می گوید: برنامه ریزی داخلی ، بازبینی در سیستم مالی و مناقصه گذاری ، تغییر در سیستم نظارت وطراحی فنی با هدف کنترل بهینه پروژه ها، ارتقای کیفیت و اخذ استاندارد ایزو 9001 از برنامه های تدوین شده برای دستیابی به این هدف است.
او از سال 73 تاکنون، در پستهای مدیریتی شهرداری منطه 14 تهران، قرارگاه بازسازی سپاه ، استانداری مرکزی، معاونت شرکت شهرکهای صنعتی استان ، مجری طرحهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی، معاون عمران مسکن سازمان امور جانبازان و بنیاد شهید و امورایثارگران انجام وظیفه کرده و اکنون به عنوان مدیر کل نوسازی مدارس استان مشغول خدمت است.

منبع: ایرنا